Itä-Helsingin musiikkiopisto

Error in site JavaScript
Musiikin perusteiden ryhmät lukuvuonna 2018-19
Ryhmä
Aika
Paikka
Opettajan nimi
Sävellysryhmä
pe 19:00-19:30
Iiris Itäkeskus
Klami Markku
Mupe 1
ma 15:00-16:00
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 1 (kuoro & soitto)
ma 15:15-16:15
Vuosaari
Martikainen Silja
Mupe 1 (kitara) alkaa 23.10.2018
ti 15:00-16:00
Ströms A26
Lappalainen Tapio
Mupe 1
ti 15:30-16:30
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 1 (kitara) alkaa 24.10.2018
ke 15:00-16:00
Ströms A26
Lappalainen Tapio
Mupe 1
ke 15:45-16:45
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 1 (kuoro & soitto)
ke 17:45-18:45
Iiris Itäkeskus
Martikainen Silja
(ryhmä täynnä)
Mupe 1 (kuoro & soitto)
to 15:45-16:45
Ströms A26
Martikainen Silja
(ryhmä täynnä)
Mupe 1 (kuoro & soitto)
pe 14:45-15:45
Ströms A26
Martikainen Silja
Mupe 2a
ma 16:00-17:00
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 2a
ma 16:15-17:15
Vuosaari
Martikainen Silja
Mupe 2a (tekno) alkaa 23.10.2018
ti 16:00-17:15
Ströms A26
Lappalainen Tapio
Mupe 2a
ti 16:30-17:30
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 2a
ke 14:45-15:45
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 2a
ke 15:15-16:15
Vuosaari
Martikainen Silja
Mupe 2a (Säpe) alkaa 24.10.2018
ke 16:00-17:15
Ströms A26
Lappalainen Tapio
Mupe 2a
pe 16:45-17:45
Ströms A26
Martikainen Silja
(ryhmä täynnä)
Mupe 2j (Säpe) alkaa 7.1.2019
ma 15:30-17:00
Ströms A26
Klami Markku
Mupe 2j
ti 17:45-18:45
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 2j
ke 16:15-17:15
Vuosaari
Martikainen Silja
(ryhmä täynnä)
Mupe 2j
ke 16:45-17:45
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 2j, tekno, alk. 24.10.
ke 17:15-18:30
Ströms A26
Lappalainen Tapio
Mupe 2j (Säpe)
pe 15:00-16:00
Iiris Itäkeskus
Klami Markku
Mupe 2j (Säpe)
pe 15:45-16:45
Ströms A26
Martikainen Silja
Mupe 3
ma 17:00-18:15
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
Mupe 3 (Säpe) alkaa 7.1.2019
ma 17:00-18:30
Ströms A26
Klami Markku
(ryhmä täynnä)
Mupe 3 (tekno) alkaa 23.10.2018
ti 17:15-18:45
Ströms A26
Lappalainen Tapio
Mupe 3
to 17:00-18:15
Ströms A26
Kotilainen Inkeri
Mupe 3
to 17:00-18:15
Ströms A26
Martikainen Silja
Mupe 3 (Säpe)
pe 16:00-17:15
Iiris Itäkeskus
Klami Markku
Perustaso kertaus
ti 18:45-19:45
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
(ryhmä täynnä)
Perustaso aikuiset jatkava (pt3)
ma 18:30-19:30
Iiris Itäkeskus
Lehtonen Aija
(ryhmä täynnä)
kertausryhmä pt (8.10.saakka)
ma 15:00-17:00
Ströms A26
Kotilainen Inkeri
kertausryhmä pt (9.10.saakka)
ti 16:00-18:00
Ströms A26
Kotilainen Inkeri
kertausryhmä mo (9.10.saakka)
ma 18:30-19:30
Ströms A26
Kotilainen Inkeri
(ryhmä täynnä)
Yl.musiikkitieto pt (9.10. saakka)
ti 18:00-20:00
Ströms A26
Kotilainen Inkeri
Yl.musiikkitieto pt
ke 18:00-19:15
Ströms C112
Tuomela Helena
(ryhmä täynnä)
Yl.musiikkitieto pt
to 18:15-19:30
Ströms A26
Kotilainen Inkeri
Yl.musiikkitieto pt
to 18:15-19:30
Ströms A26
Martikainen Silja
Säveltapailu I (kuoro)
ke 18:45-20:15
Iiris Itäkeskus
Martikainen Silja
Säveltapailu I (kuoro)
pe 18:00-19:30
Ströms A26
Martikainen Silja
Teoria I, alkaa 23.10.2018
ti 18:45-20:15
Ströms A26
Lappalainen Tapio
(ryhmä täynnä)
Teoria I, alkaa 24.10.2018
ke 18:30-20:00
Ströms A26
Lappalainen Tapio
Yl.musiikkitieto I
pe 17:30-19:00
Iiris Itäkeskus
Klami Markku